Xcountry

xcountry

ANATOMICKY TVAROVANÁ ŠPORTOVÁ PONOŽKA

Ľahký úplet v nártovej časti z CoolMaxu a ochranná výstielka v chodidlovej časti z Merino wool zabezpečujú transport vlhkosti a dokonalý komfort aj pri náročnejších aktivitách.

Vhodné na bežecké lyžovanie, kolektívne športy, outdoorové aktivity…

Farby:

Veľkosť:

Materiálové zloženie:
CoolMax: 48%
Merino wool: 28%
Polycolon: 12%
Polyamid: 10%
Lycra: 5%

TECHNICKÉ PARAMETRE

Anatomicky tvarovaná športová ponožka.
Ľahký úplet z CoolMaxu v nártovej časti (1) napomáha odvodu vlhkosti z chodidla. Vlnený froté vankúš na špičke, päte a chodidle (2) zabezpečuje ochranu chodidla proti vzniku pľuzgierov a predlžuje životnosť ponožky. Elastické sťahovanie v chodidle (3) zabraňuje nežiadúcemu pootočeniu ponožky pri aktívnom pohybe. Plochý šev na špici (4) ktorý netlačí. Elastické prispôsobenie sa a obopnutie nohy (5).
Vhodné na bežecké lyžovanie, kolektívne športy, outdoorové aktivity…

xcountry-drat

POUŽITÉ MATERIÁLY

CoolMax:
Syntetické vlákno, ktoré vďaka svojej špeciálnej konštrukcii a tvaru poskytuje perfektnú rovnováhu, pocit sucha a vzdušnosti. Odsáva vlhkosť z pokožky a odvádza ju cez tkaninu na vonkajší povrch. Eliminuje telesný zápach a napomáha chladnej, suchej a príjemnej telesnej klíme.
Merino vlna:
Najdokonalejšie prírodné vlákno. Je veľmi jemné, ľahké, priedušné, a má vynikajúcu termoregulačnú schopnosť. Poskytuje mimoriadny komfort aj pre najcitlivejšiu pokožku. Vlnené vlákno je antibakteriálne a chráni pred UV žiarením.
Polycolon:
Špeciálne vyvinuté multifunkčné polypropylénové vlákno vyznačujúce sa nulovou absorpciou, výbornými izolačnými vlastnosťami a nízkou hmotnosťou. Odvádza vlhkosť a udržuje tepelnú rovnováhu pri nízkej aj vysokej vonkajšej teplote.
Polyamid:
Odolné, veľmi pružné, oderuvzdorné a ľahko tvarovateľné syntetické vlákno. Vysoká pevnosť a nízka nasiakavosť.
Lycra:
Je syntetické polyuretánové vlákno. Svojou vysokou pružnosťou, elasticitou, tvarovou stálosťou a lepšou priľnavosťou udržuje ponožky stále v pôvodnom tvare.