firn

TREKINGOVÁ CELOFROTÉ PODKOLIENKA

Svojím materiálovým zložením umožňuje transport vlhkosti z povrchu chodidla. Nohy zostávajú v suchom a príjemnom prostredí. Zvyšuje účinok vodonepriepustnej dýchajúcej obuvi. Napomáha k dokonalej kontrole a ovládaniu lyží.

Vhodné na turistiku, lyžovanie.

Farby:

Veľkosť:

Materiálové zloženie:
Bavlna 70%
Polypropylen 15%
Polyamid 10%
Lycra 5%

TECHNICKÉ PARAMETRE

Trekingová anatomicky tvarovaná podkolienka.
Froté úplet z česanej bavlny v celej podkolienke (1) napomáha odvodu vlhkosti z chodidla. Froté vankúš na špičke a päte (2) zabezpečuje ochranu chodidla proti vzniku pľuzgierov a vytvára príjemnú klímu a tepelnú rovnováhu. Elastické sťahovanie v chodidle (3) a nad členkom zabraňuje nežiadúcemu pootočeniu podkolienky pri aktívnom pohybe. Plochý šev na špici (4) ktorý netlačí. Anatomicky tvarované spevnenie chodidla a lýtka (5). Elastický lem pod kolenom (6).

firn-drat

POUŽITÉ MATERIÁLY

Bavlna:
Česaná bavlna je kvalitný prírodný materiál, veľmi jemný, vzdušný, príjemný na dotyk, s dobrou tvarovou stálosťou a vysokou absorpčnou schopnosťou.
Polypropylen:
Je ľahké a vzdušné syntetické vlákno. Je veľmi pevné a pružné. Vďaka svojej nulovej absorpcii je schopné odvádzať vlhkosť z povrchu chodidla. Má výborné izolačné vlastnosti a nízku hmotnosť.
Lycra:
Je syntetické polyuretánové vlákno. Svojou vysokou pružnosťou, elasticitou, tvarovou stálosťou a lepšou priľnavosťou udržuje ponožky stále v pôvodnom tvare.