Extra

extra

TREKINGOVÁ VLNENÁ PONOŽKA

Svojím materiálovým zložením umožňuje transport vlhkosti z povrchu chodidla. Nohy zostávajú v suchom a príjemnom prostredí. Zvyšuje účinok vodonepriepustnej dýchajúcej obuvi. Použiteľné pre Gore-texovú obuv.

Vhodné na turistiku a treking.

Farby:

Veľkosť:

Materiálové zloženie:
Merino wool: 65%
Polycolon: 20%
Polyamid: 10%
Lycra: 5%

TECHNICKÉ PARAMETRE

Trekingová vlnená ponožka.
Froté úplet z vlnenej priadze Climayarn v celej ponožke (1) napomáha odvodu vlhkosti z chodidla a vytvára dokonalý tepelný komfort. Spevnená časť v okolí špice a päty (2) vystužuje ponožku v najnamáhanejších miestach. Elastické sťahovanie v chodidle (3) zabraňuje nežiadúcemu pootočeniu ponožky pri aktívnom pohybe. Plochý šev na špici (4) ktorý netlačí. Elastické prispôsobenie sa a obopnutie nohy (5).Elastický lem na lýtku (6).
Vhodné na turistiku a treking.

extra-drat

POUŽITÉ MATERIÁLY

Merino vlna
Najdokonalejšie prírodné vlákno. Je veľmi jemné, ľahké, priedušné, a má vynikajúcu termoregulačnú schopnosť. Poskytuje mimoriadny komfort aj pre najcitlivejšiu pokožku. Vlnené vlákno je antibakteriálne a chráni pred UV žiarením.

Polycolon
Špeciálne vyvinuté multifunkčné polypropylénové vlákno vyznačujúce sa nulovou absorpciou, výbornými izolačnými vlastnosťami a nízkou hmotnosťou. Odvádza vlhkosť a udržuje tepelnú rovnováhu pri nízkej aj vysokej vonkajšej teplote.

Lycra
Je syntetické polyuretánové vlákno. Svojou vysokou pružnosťou,
elasticitou, tvarovou stálosťou a lepšou priľnavosťou udržuje
ponožky stále v pôvodnom tvare.